Konzumace hub však v sobě skrývá i jistá nebezpečí. Snadno si totiž můžeme splést jedlé houby s nejedlými nebo dokonce se zdraví škodlivými. Otrava nehrozí jen v případě jedovatých hub. I jedlé houby se špatným skladováním či nesprávnou tepelnou úpravou stávají nezdravými.

„Také si je nutné uvědomit, že houby jsou sice zdravé, ale náročné na trávení. Pseudootrava z hub není životu nebezpečná, jen člověka bolí břicho," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Existují však jednoduchá pravidla, jejichž dodržováním můžeme výrazně snížit případné zdravotní obtíže spojené s požíváním hub. Sbírat bychom měli jen ty houby, které bezpečně známe do prodyšných košíků, neprodleně je zpracovat po příchodu z lesa a dostatečně dlouho je tepelně upravit.

Nejvážnější otravy jsou způsobeny záměnou jedlých hub za nejedlé. „Nejčastěji dochází k nezamýšlenému požití Muchomůrky zelené a hub jí příbuzných. První příznaky otravy jsou prudké bolesti břicha, průjmy a zvracení. Následně se přidávají i problémy s močením. Pokud člověk pravidelně nedoplňuje tekutiny, dochází k selhání ledvin a jater kvůli nahromaděným toxinům v těle. Pokud jedinec co nejdříve nevyhledá zdravotnickou pomoc, může i zemřít," řekla Petra Effenbergerová.

Většinu lidí otrávených touto houbou lékaři zachrání. Hodně záleží na množství zkonzumované houby, včasnosti a kvalitě lékařské pomoci a také na odolnosti, věku a zdravotním stavu houbaře.

Dalším druhem jsou i psychotropní otravy, které se projevují rozrušením, agresivitou, halucinacemi, nevolností, bušením srdce, rozšířením zornic a někdy i zvracením. Způsobuje například Lysohlávka česká, Muchomůrka tygrovaná či Muchomůrka červená. „Vážné zdravotní komplikace hrozí při otravě těmito houbami lidem se srdečními, cévními a psychickými problémy," konstatovala mluvčí.

„V případě, že budete mít podezření na otravu z hub, snažte se vyvolat u postiženého člověka zvracení, pokusit se zintenzivnit vyprazdňování střev, podat černé uhlí a neopomenout na bohatý přísun vody kvůli proplachování ledvin. Nutné je zavolat neprodleně záchrannou službu nebo dopravit postiženého do nemocnice, kde zajistí odbornou péči a dají obsah žaludku k toxikologickému rozboru," dodala Petra Effenbergerová.

Zatím poslední případ intoxikace řešili středočeští záchranáři v polovině června na Nymbursku. „Manželský pár ochutnal hřib satan, který je jedovatý i ve velmi malém množství. Záchranáři muže ošetřili na místě a ženu museli transportovat na jednotku intenzivní péče nymburské nemocnice," doplnila Petra Effenbergerová.