Filmový štáb a herci se kvůli tomu zabydleli v uplynulých dnech v prostředí veltruského zámku na Mělnicku, kde vznikaly první scény. Kromě středních Čech si filmaři pro natáčení vybrali také západ republiky i jižní Čechy.

Jedním z hlavních hrdinů příběhu chudé dívky, která se rozhodne vysvobodit zakletého prince, je vodník. Ztvárňuje ho herec a komik Lukáš Pavlásek. Film by měli v kinech vidět diváci už počátkem příštího roku.

Pohádka vypráví o Anince, která žije na statku se dvěma zlými sestrami, jimž musí sloužit. Jednoho dne najde Aninka kouzelné pírko, jehož pomocí přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když sestry odhalí, že se Aninka přátelí s krásným mladíkem, pírko jí odcizí, zničí a Vítek kvůli tomu zmizí. Aninka se proto s pomocí přítele vodníka vydá do světa svého milého hledat. 

Roli půvabné Aninky svěřila autorská dvojice osmnáctileté herečce Anastasii Chocholaté. Zlou princeznu ztvární Sara Sandeva. V dalších rolích se ve filmu objeví Petr Urban, Šárka Vaculíková, Lucie Polišenská, Marek Lambora, Dana Syslová nebo Jitka Smutná. Pochopitelně ani v tomto snímku nescházejí epizodní role. Jedné z nich se zhostí jako loupežník například Václav Duchek ze Slaného.