Na základě rozhodnutí soudu vyhlásilo kladenské zastupitelstvo opakování lednového referenda, jelikož ho soud prohlásil za neplatné. Přišlo tehdy málo voličů a členové přípravného výboru Kladno bez hazardu měli řadu výhrad, třeba tu, že podle nich bylo referendum zmanipulované radnicí.

Přestože členům iniciativy a dalším odpůrcům hazardu vedení Kladna v březnu vyhovělo a vyhlásilo opakované referendum na nejbližší možný termín, odpůrce to neuspokojilo. Jsou přesvědčeni o tom, že dubnový termín bez dostatečné propagace by způsobil opět velmi nízkou účast voličů. Návrh předběžného opatření k soudu proto sepsala a podala jménem přípravného výboru senátorka za Kladno Adéla Šípová (Piráti).

Krajský soud jedná o neplatnosti kladenského referenda o hazardu.
Referendum o zákazu hazardu v Kladně je neplatné, rozhodl soud

Podle senátorky Šípové Krajský soud v Praze velmi ostře zkritizoval vedení města Kladna za ignorování jeho dřívějšího rozhodnutí a dal iniciátorům referenda za pravdu. "Vedení radnice znemožňuje občanům Kladna se svobodně v referendu rozhodnout, zdali chtějí ve svých ulicích herny a má povinnost vyhlásit referendum tak, aby byla naděje na dostatečnou účast. Již lednové referendum bylo dle soudu zmanipulováno. Tímto svým konáním vedení Kladna zbytečně utratilo statisíce korun, které místo toho mohly jít do podpory kultury, sportu či sociálních služeb v Kladně," řekla ve čtvrtek večer senátorka Adéla Šípová.

Vedení města Kladna je i tak přesvědčeno o tom, že zvolený postup byl správný. „Z praktického hlediska bylo vykonáno vše, co ukládá zákon a co se vztahuje k opakovanému hlasování v místním referendu. Bylo zmařeno organizační úsilí a energie mnoha lidí, o již vynaložených prostředcích ani nemluvě. Vyčkáme konečného rozhodnutí soudu ve věci a v případě, že bude referendum vyhlášené zastupitelstvem soudem zrušeno, budeme se bránit kasační stížností u Nejvyššího správního soudu,“ sdělil ve Kladenskému deníku ve čtvrtek večer mluvčí kladenské radnice Vít Heral.

Jak se podařilo Kladenskému deníku zjistit, na přípravy zmařeného referenda bylo v dubnu vynaloženo okolo 110 tisíc korun. Jsou zde zahrnuty tiskoviny, příprava volebních komisí, volebních místností a další náležitosti.