„V jízdě protisměrem muž pokračoval až ke křižovatce ke stadionu, kde přejel do správného směru a pokračoval nedbaje přítomnosti strážníků. Řidič nereagoval na varovné výstražné znamení a pokyn hlídky k zastavení, na další křižovatce odbočil a poté pokračoval jednosměrnou Průchovou ulicí,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Forejtová.

Tam už strážníkům došla trpělivost a pohybující se vrak vozidla zastavili. Když hlídka přistupovala k vozidlu, spatřila, jak si řidič přesedá na místo spolujezdce a za volant se ze zadní sedačky přesunula žena, která se pokoušela strážníkům tvrdit, že po celou dobu řídila ona.

„Hlídka zjistila, že se jednalo o sedmadvacetiletou ženu z Pleteného Újezdu, která předložila občanský průkaz i řidičské oprávnění. Při kontrolní dechové zkoušce jí však strážníci naměřili 0,92 promile alkohou. Skutečný řidič, dvaadvacetiletý cizí státní příslušník, nebyl vlastníkem řidičského průkazu a navíc měl pozitivní test na alkohol s výsledkem 2,17 promile,“ sdělila Forejtová s tím, že oba výtečníci byli předáni k dalšímu šetření policii, jež si je převezla na obvodní oddělení. Strážníci měli na místě s poškozeným vozidlem vyčkat na odtahovou službu.

Místo odtahu se však dočkali příjezdu otce zadrženého mladíka. „Hned když se padesátiletý muž vypotácel ze svého Volkswagenu Golf a nejistým vrávoravým krokem se blížil k hlídce, aby zjistil, co se stalo, bylo jasné, že ani tento řidič si za volant zpět nesedne. Strážníci své podezření pouze podložili dechovou zkouškou, která ukázala 2,18 promile alkoholu, a poté ho také předali policii,“ dodala mluvčí.