Prvosledová hlídka na místo vyrazila krátce po 17. hodině a na místě začali policisté po útočníkovi a také oběti pátrat spolu s dalšími kolegy. Jedna z hlídek vyrazila k jedné ze zdejších ubytoven, kde měl podle oznamovatele být útočník ubytován. Při cestě k ubytovně spatřili policisté na chodníku ženu a muže. Následně policistům oznamovatel potvrdil, že se jedná o pachatele.

„Policisté ihned muže vyzvali k prokázání totožnosti, což odmítl učit a začal se rozčilovat. Z těchto důvodů policisté podezřelého vyzvali opětovně k prokázání totožnosti, a to s dotázáním, zda je ozbrojen. Vzhledem k tomu, že muž na opětovnou výzvu nereagoval a začal se agresivně chovat, včetně rozhazování rukou směrem k zakročující policejní hlídce, vznikly zde obavy z útoku této osoby a policisté použili ke zpacifikování donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů. Muž byl velmi agresivní a začal klást značný odpor, přesto mu byla nasazena služební pouta,“ sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Všichni účastníci byli pod vlivem alkoholu. U ženy policisté neodhalili žádná zranění. „Žena odmítala jakékoliv vyšetření, nebo učinit oznámení,“ informovala Jana Šteinerová.

Dvaačtyřicetiletý muž, který se choval agresivně, byl policisty zajištěn a převezen na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno Kročehlavy. „Muž je nyní podezřelý z přestupku proti neuposlechnutí výzvy úřední osoby,“ doplnila informace kladenská policejní mluvčí.