„Celá akce se konala na vytipovaných místech celého území okresu Kladno, a to od devatenácti hodin do půlnoci,“ prohlásila mluvčí policie Jana Šteinerová a s tím, že zkontrolováno bylo 166 osob a 96 motorových vozidel. Policisté udělili devětadvacet pokut v celkové výši 15 600 korun za přestupky v dopravě, jedna pětisetkorunová pokuta za veřejný pořádek a jedna ve stejné výši člověku, jenž podal alkohol osobě mladší osmnácti let.
„Orientační dechovou zkouškou byl zjištěn alkohol celkem u sedmi mladistvých, a to v restauraci v Brandýsku a baru v Kladně na náměstí Svobody. Všechny podezřelé děti byly převezeny na policejní služebny a poté předány rodičům,“ sdělila mluvčí.

Při akci byl v Kladně–Kročehlavech přistižen třiadvacetiletý muž, který usedl za volant osobního automobilu, ačkoli není držitelem řidičského oprávnění. „Ve Pcherách zase policejní hlídka při orientační dechové zkoušce naměřila čtyřiatřicetiletému řidiči vozidla 1,78 promile alkoholu v dechu. Případ je prošetřován ve zkráceném přípravném řízení s podezřením na spáchání trestného činu jízda pod vlivem návykové látky,“ řekla Šteinerová.

Při kontrole v obci Kačice uvízl v policejní síti jedenačtyřicetiletý motocyklista, jenž měl v dechu 0,4 promile alkoholu. vzhledem k nižší hranici je tento případ posouzen pouze jako přestupek.

„V těchto preventivně bezpečnostních akcích budeme na teritoriu okresu Kladno nadále pokračovat,“ dodala mluvčí.