Když přijeli strážníci na místo v Průmyslové ulici, mládež se dala na útěk. Chlapci věděli moc dobře proč. Po krátké honičce se strážníky se hlídkám podařilo zadržet tři z nich. Jeden výtržník utekl a své kamarády nechal ve štychu. Všichni aktéři se za doprovodu strážníků vrátili na zastávku. Usadili se na lavičku a hlídky začaly sčítat škody.

„Vyvrácený označník zastávky, převržený a vysypaný kontejner na posypový materiál, zničený a odhozený odpadkový koš, který byl zaklíněn pod zaparkovaným vozidlem. Majiteli osobního vozu nebyla způsobena žádná škoda. U všech přítomných byla provedena dechová zkouška, která byla u dvou nezletilých pozitivní. Na dotaz strážníků, kde vzali alkohol, odpověděl jeden z nich, že u táty v lednici,“ popsala mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Na místo byla přivolána dále i hlídka Policie České republiky, která mladíky za pomoci strážníků převezla k dalšímu šetření na služebnu policie. O tom, co provedly jejich děti, byli vyrozuměni také rodiče výtržníků.

close Alkoholem povzbuzení mladíci vzali autobusovou zastávku útokem. info Zdroj: MP Kladno zoom_in

Autor: MP Kladno