Na výtečníka policisty upozornil řidič, který na linku 158 oznámil, že na silnici u Slaného potkal kamion, jenž byl nedávno ukraden jeho známému. Hlídky začaly po vozu pátrat a nelezly ho odstavený na křižovatce nedaleko Kačice a Hradečna. V něm seděl i mladý poberta.

Policisté muže, který se dostal z vězení díky nedávné amnestii, zadrželi a odvedli do cely, v níž čekal na výslech. O tomto případu informoval Kladenský deník již ve svém středečním vydání.

Po výslechu kriminalisté zjistili, že výtečník po celém Kladně sebral další čtyři vozy. „Muž se doznal, že zanedlouho po propuštění z vězení odcizil v Žerotínově ulici nedaleko areálu Sletiště vozidlo Wolksvagen Transporter. Nějaký čas s ním jezdil a poté nechal auto odstavené na okraji Kladna," uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Dalšího automobilu se zmocnil minulou středu, a to v Plzeňské ulici nedaleko náměstí Sítná. Odtud odjel vozem Citroën Jumper, který poté nechal stát u obchodního centra v Arménské ulici.

O den později si vyhlédl automobil Honda ve Švédské ulici. „ S tímto vozem jezdil po Kladně a následně ho nechal stát v Rozdělově," dodala mluvčí Nováková.

Posledním jeho lupem se stal Wolksvagen Golf, který majiteli ukradl u hlavního vlakového nádraží. „S ním odjel do Kralup nad Vltavou, zde se následně zmocnil kamionu, v němž ho policisté v úterý zadrželi," informovala policejní mluvčí. Scénář byl vždy stejný, pachatel se ve voze projížděl a pak v něm také přenocoval.

Muž je bude pravděpodobně obviněn z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi. Zároveň podají kriminalisté státnímu zastupitelství návrh o vzetí do vazby.

Recidivista byl za stejnou trestnou činnost již stíhaný. Také ho policisté vyšetřovali kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí, jelikož usedal za volant, i když měl zákaz řízení.