Bitka v ulicích a mnoho policistů nacházejících se u jednoho z podniků u Středočeské vědecké knihovny v Kladně.

Takový pohled se naskytl Jarce Malé v závěru uplynulého týdne. ,,Večer jsem byla svědkem situace, kdy skupina černě oblečených mladíků napadla další skupinu. Celá událost připomínala střet extremistů. Později, když jsem se vracela domů, bylo na rohu ulice naproti knihovně velké množství policistů,“ popsala Malá situaci, kterou viděla.

V inkriminovaný páteční večer se ve městě konal koncert několika antifašistických kapel, na němž zasahovali i policisté. Důvodem byl anonymní telefonát, který na linku policie oznámil, že se v místě konání koncertu nachází bomba.

Podle organizace Antifašistická akce (AFA), jejíž přívrženci se v podniku nacházeli, se ale jednalo pouze o záminku ke kontrole ze strany policistů. Informují o tom prostřednictvím svých internetových stránek.

,,Některé indicie napovídají, že mohlo jít jen o policejní záminku. Ze strany policie se jednalo o evidentně dobře připravenou a plánovanou akci, které se zúčastnilo okolo šedesáti policistů pořádkové jednotky, psovodi, místní ale i celorepublikové protiextremistické oddělení,“ prohlásila AFA na svém webu.

Redaktor Deníku o situaci s mluvčí kladenské policie Michaelou Novákovou mluvil již v sobotu. Tehdy bylo známé pouze to, že policisté pátrali po bombě. V úterýjiž byly informace přesnější.

Podle mluvčí měli policisté všechny předpoklady k tomu, že pravicoví extremisté ohlásí, že se v místě konání koncertu antifašistických kapel nachází bomba. ,,V těchto případech totiž dochází k vyklizení celého objektu. Zároveň vzniká situace, kdy mohou být účastníci akce napadeni,“ vysvětlila Nováková.

Tak se také stalo. Anonym bombu nahlásil z veřejného telefonního automatu. Proto na místo dorazilo několik desítek policistů včetně pořádkové jednotky.

,,Žádná bomba nalezena nebyla. Policisté zde ale objevili některénepovolenépředměty,“ upřesnila mluvčí kladenské policie.

O tom, že by se ale v noci uskutečnily nějaké další střety mezi levicovými a pravicovými extremisty, nemá policie žádné záznamy. Čtyři antifašistické kapely se zpožděním i tak své koncerty v Kladně odehrály.