Policisté si na své konto připsali úspěch v případu středečního vloupání do dodávky v Hřebečské ulici, kdy se jim přiznala čtyřiatřicetiletá výtečnice.

„Pachatele vyrušila ostraha. Než utekli, zanechali na místě činu svůj lup – osmačtyřicet lahví sektu, které předtím vyndali ze zavazadlového prostoru Fordu Transit. Policisté si všimli, že opodál stojí opuštěný podezřelý automobil. Nechali si zjistit majitele a v místě jeho bydliště zastihli ženu, která se k vloupání přiznala,“ sdělila mluvčí policie Michaela Nováková.

Další zajímavou dohru pak má případ vloupání do škodovky, který se stal ve čtvrtek v časných ranních hodinách. Neznámý pachatel z kufru vozidla stojícího v ulici Gen. Píky zcizil notebook v hodnotě sedmnácti tisíc korun. Okradenému majiteli se pak ozval čtyřiadvacetiletý muž, který mu za odměnu bezmála šesti tisíc korun slíbil notebook vypátrat. Na základě oznámení byl zadržen. Jak se zda, jedná se o pobertu, jenž s vloupáním nemá nic společného a o počítači nic neví. Je nyní podezřelý z podvodného vylákání peněz.