Případů újetí od benzinové čerpací stanice bez zaplacení postupně přibývalo, což vyvolalo zájem kladenských kriminalistů.

„Zjistili jsme, že pachatel jezdí v červeném Citroenu C1. Na záznamech bezpečnostních kamer bylo patrné, že vozidlu chybí poklice na jednom z předních kol a na čelním skle automobilu je nesprávně nalepená dálniční známka,“ uvedl k počátkům vyšetřování kladenský kriminalista.

Právě tyto skutečnosti se později staly výtečníkovi osudné. Ještě předtím ale policisté začali prověřovat databázi vozidel zmíněného typu. Situaci jim komplikoval fakt, že bezpečnostní kamery nedokázaly spolehlivěji rozlišit podobu pachatele, který navíc používal předtím odcizené registrační značky.
„Postupně bylo zjištěno, že bez zaplacení neodjížděl od benzinek jen na Kladensku, ale také na Mladobolevsku, Berounsku, Mělnicku a v Praze,“ informoval kriminalista.

Několik zlodějem použitých zcizených registračních značek se ale našlo odhozených v Kladně. „Předpokládali jsme proto, že je právě odsud, případně, že má ke Kladnu nějaký vztah,“ nastínil policista.

Toto tušení se ukázalo jako správné. Do rukou policie se dostal záznam kamery kladenské městské policie, na němž byl zachycen červený Citroen C1 se značkou, která mu ve skutečnosti patřila. Nic mimořádného, kdyby vozu nechyběla jedna poklice a neměl nesprávně nalepenou dálniční známku.
Tato stopa dovedla policisty až k majitelece vozu, ženě z Kladna–Švermova. Pak už nebyl problém zloděje vypátrat. Je jím třiatřicetiletý přítel její dcery. Navíc zjistili, že v některých případech použil k lumpárně i její renault.

„Další usvědčující důkazy jsme získali při domovní prohlídce. Dosud netrestaný muž se ke krádežím přiznal. Uvedl, že motivem jeho jednání byla ztráta zaměstnání a tíživá finanční situace, do níž se dostal,“ řekl kriminalista.

Policisté zatím zloději prokázali jedenadvacet případů, při nichž bez zapalcení natankoval 1300 litrů pohonných hmot za přibližně padesát tisíc korun.
„Muž je obviněn z krádeže. Je vyšetřován na svobodě a hrozí mu až dva roky vězení,“ doplnil kriminalista.