Čerpadlářka Hana, která již deset let působí na čerpací stanici Pap-oil ve Zlonicích, byla tento týden již potřetí za bílého dne přepadena neznámým pachatelem.

S nožem v ruce si asi dvacetiletý mladík tentokrát odnesl deset tisíc korun a zmizel ve zlonických ulicích.
Hodinu před polednem, kdy stála paní Hana u pokladny k ní přistoupil mladík s kuchyňským nožem v ruce a beze slova se dožadoval hotovosti. Text měl napsaný na papíře. Když se prodavačka jala vydat hotovost z pokladny pachatel dodal, aby mu dala bankovky, ale pouze papírové.

„Na papíře bylo napsáno, ať žena vydá hotovost, nebo že dojde k nejhoršímu. Když dostal peníze, z místa činu utekl. Nikdo nebyl naštěstí zraněn,“ řekla Kladenskému deníku mluvčí policie Jana Dětská.

Přestože byla i tentokrát žena důchodového věku ve velkém stresu o po předchozích dvou přepadeních, která se odehrála pokaždé zhruba v rozmezí tří let, byla odhodlána už do práce nechodit, nakonec možná na místě setrvá.

„Celý život jsem dělala účtařinu. Práce je pestrá a hodně mě baví a navíc jsem v kontaktu s lidmi, nerada bych o místo ve Zlonicích přišla, protože v mém věku shánět zaměstnání není snadné. Přesto mě dcery po středečním incidentu přemlouvají, ať už se na to vykašlu,“ uvedla přepadená čerpadlářka.

Přepadení, jež se odehrálo v jedné minutě, mělo tentokrát velmi jednoduchý scénář. Z informací, které se na místě Kladenskému deníku podařilo zjistit, lze předpokládat, že mladík, jenž si Pap-oil vyčíhal, se navíc v místě velmi dobře orientoval. K úniku si totiž vybral spojovací ulici směr na obec Vyšínek, o níž člověk zvenčí nemůže vědět. Pachové stopy, které zachytil policejní pes v místě kde se nachází schodiště a studna, totiž končí.

Podle výpovědi přepadené ženy byl pachatel středně vysoký, zhruba 175 centimetrů, na očích měl sluneční brýle, oblečený v tmavé mikině s kapucí a riflích.

„Mladík byl poměrně hezký, světlé pleti a choval se nervózně, tak bylo zřejmé, že něco podobného dělá asi poprvé. Peníze, co jsem mu dala, sebral a utíkal dolů do Zlonic, pak mi zmizel z dohledu,“ doplnila čerpadlářka.

(hus,rob)