Příčinu úmrtí teprve osmačtyřicetiletého muže z Bratronic vyšetřuje kladenská kriminální policie. Jeho tělo nalezl bývalý majitel místní restaurace včera ráno v budově pohostinství.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jednalo o osmačtyřicetiletého muže, jenž měl bydliště v prvním poschodí nad restaurací. Zda se jedná o nešťastnou náhodu pádu ze schodů se smrtelným úrazem nebo o cizí zavinění, prošetřují kriminalisté,“ sdělila mluvčí kladenského policejního ředitelství Jana Šteinerová s tím, že byla nařízena soudní pitva a v současné době se tento případ prošetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Podle místních lidí se však spíše jednalo o nešťastnou náhodu, která byla pravděpodobně zapříčiněna večerní návštěvou restaurace, kde muž popíjel alkohol. „Včera ráno za mnou přiběhl bývalý majitel podniku a řekl, že na schodech v budově restaurace leží náš známý a on si myslí, že je mrtvý. Když jsem tam přišel, viděl jsem ho, jak leží v tratolišti krve, s hlavou na schodech směrem dolů. Zkoušel jsem, jestli má tep, ale když jsem na něj sáhl, byl už úplně ledový. Ihned jsme zavolali policii a lékaře,“ uvedl starosta Bratronic Vladimír Šterba.

Podle jeho slov se tento muž do obce přistěhoval před šesti lety z Chrudimi a byl polské národnosti. „Byl to dobrý chlap. Vždycky, když někdo potřeboval s něčím pomoci, tak neváhal. Raději by se rozdal, než by někomu ublížil. Nebyl konfliktní, i když měl obrovskou sílu, právě naopak. Potížím se snažil vyhýbat. I proto si myslím, že kdyby na něj někdo zaútočil, snadno by si s ním poradil,“ řekl starosta.

Od místních lidí se nám také podařilo zjistit, že předešlý den muž od šesti hodin trávil čas v místním obchodě, pak odešel do restaurace, vrátil se zpět do krámu a odtud zamířil do druhého pohostinství, nad kterým bydlel.

„Prý vypil pár skleniček alkoholu a asi v půl jedenácté odešel do svého pokoje nad restaurací. Ta zavírala v půl druhé v noci. Nevím, jestli se mu to stalo, když šel nahoru do schodů nebo jinak, ale když jsme našli jeho tělo, ležely vedle něj klíče a pravděpodobně kousek lišty ze schodiště. Myslím si ale, že by to spíše odpovídalo verzi, že šel domů. Také se domnívám, že nezemřel na samotný pád, ale vykrvácel,“ dodal Štěrba.