Podle obžaloby někdejší pracovnice sekretariátu ředitele Městské policie Kladno Helena Jeníková v letech 2017 – 2020 utratila neoprávněně 1,3 milionu korun. Jak Deníku potvrdil státní zástupce Lukas Němec, je žena obžalovaná pro zločin podvodu, za který jí hrozí až osmileté vězení.

Při úterním třetím projednávání, na které se ale obžalovaná nedostavila, byla i tentokrát přizvána řada svědků, ať už pracovnice účtárny nebo strážníci. Někteří ale také nedorazili.

Na to, kdo na nesrovnalosti v dokladech městské policie upozornil, žalobce nechtěl odpovědět, nicméně už nyní je zřejmé, že v dokladech jsou přímé rozpory v položkách, které byly proplaceny a které skutečně zakoupeny.

Jágr má bankovku, stát bude 2490 korun.
Po Jágrově bankovce se jen zaprášilo! Deset tisíc kousků nevydrželo ani den

Kromě běžných nákupů výstroje a vybavení strážníků bylo totiž za peníze MP potažmo z pokladny města Kladna v průběhu čtyř let nakoupeno různé občerstvení ve velkém, jako káva nebo čaj, které ale strážníci nikdy nefasovali, stejně jako dámské brusle, lyžařské vybavení, nářadí, elektronika, květiny, sváteční výzdoba, kuchyňské náčiní a další. Dohromady věci za více než 1,3 milionu korun.

Další soudní líčení se uskuteční počátkem března, kdy by měly být předloženy i další důkazy také ze strany obhajoby. Kromě toho by už příště mohly být přečteny závěrečné řeči a padnout rozsudek.

Vzhledem k podezření kvůli zpronevěře peněz, které se poprvé objevilo v roce 2020, byl někdejší ředitel MP Kladno Stanislav Procházka, který pracoval v řadách sboru déle než čtvrt století a byl nejednou oceněn za vynikající práci, na jaře roku 2020 přeřazen vedením města v čele s primátorem Danem Jiránkem (ODS) na nově vytvořené oddělení pro záležitosti místních částí. Tehdejší opozice Procházkův odchod tvrdě odmítala a kritizovala. Ve funkci ředitele MP přesto Procházku neprodleně nahradila Hana Horová.

Letadlo - ilustrační foto.
Letadlo plné lidí v ohrožení: pilot chtěl přistát, oslnil ho laser z Kladna

Ještě téhož roku v září došlo ve vedení Kladna ke změně a do křesla primátora se vrátil po čase Milan Volf (Volba pro Kladno). Netrvalo dlouho a i městská policie dostala nové vedení. Na sklonku loňského roku se ředitelem stal někdejší republikový policista Michal Strieborný. Ten má za úkol přitvrdit a nastolit ve městě opět větší pořádek.