Podle soudce Ondřeje Načeradského žena za peníze městské policie, potažmo města Kladna, nakupovala pro vlastní potřebu v letech 2017 až 2022 značkové oblečení, obuv, sportovní potřeby, elektroniku, věci do domácnosti i nákladné pokojové květiny. Celkově způsobená škoda Helenou Jeníkovou městu Kladnu přesáhla jeden milion korun.

Jeníková, která je v současné době již v důchodu, se ke svému činu už před časem doznala a zavázala se, že městu Kladnu dlužnou částku zhruba ve výši 900 tisíc korun uhradí. Do současnosti zaplatila Jeníková Kladnu bezmála již 400 tisíc korun.

Ve slánském Novasu stále ubývá voda, nezbývá než se s ní naučit ještě lépe hospodařit.
Záhada ubývající vody ve slánském Novasu. Co odhalila prohlídka hráze?

Kromě toho soud rozhodl i o tom, že jí bude zabavena část neoprávněně nakoupených věcí jako například kávovar, přístroj na výrobu ledu i řada párů značkových bot. Soudce přečetl dlouhý seznam obsahující více než 400 faktur, přičemž odsouzená byla zproštěna obžaloby u 30 faktur, kde se nepodařilo prokázat, o jaké nákupy se přesně jednalo.

Co se týká bývalého ředitele MP Kladno, který je stále zaměstnancem kladenského magistrátu, město Kladno po něm může v civilním soudním řízení vymáhat škodu přesahující půl milionu korun.

Helena Jeníková se vzdala práva na odvolání. Obhájkyně Stanislava Procházky i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Kladeňáci se projdou novým parkem Na Kovárně už v létě.
OBRAZEM: Hotovo bude do léta. Kladenští se projdou po novém parku Na Kovárně

Někdejší ředitel MP Kladno Stanislav Procházka pracoval jako šéf strážníků 22 let a byl nejednou oceněn za vynikající práci. V době, kdy byly odhaleny první nesrovnalosti v účetnictví městské policie, byl na jaře roku 2020 přeřazen vedením města v čele s někdejším primátorem Danem Jiránkem (ODS) na nově vytvořené oddělení pro záležitosti místních částí, kde pracuje dosud.