Podle soudce Ondřeje Načeradského žena za peníze městské policie, potažmo města Kladna, nakupovala pro vlastní potřebu v letech 2017 až 2022 značkové oblečení, obuv, sportovní potřeby, elektroniku, věci do domácnosti i nákladné pokojové květiny. Celkově způsobená škoda Helenou Jeníkovou městu Kladnu přesáhla jeden milion korun.
Jeníková, která je v současné době již v důchodu, se ke svému činu už před časem doznala a zavázala se, že městu Kladnu dlužnou částku zhruba ve výši 900 tisíc korun uhradí. Do současnosti zaplatila Jeníková Kladnu bezmála již 400 tisíc korun.

Kromě toho soud rozhodl i o tom, že jí bude zabavena část neoprávněně nakoupených věcí jako například kávovar, přístroj na výrobu ledu i řada párů značkových bot. Soudce přečetl dlouhý seznam obsahující více než 400 faktur, přičemž odsouzená byla zproštěna obžaloby u 30 faktur, kde se nepodařilo prokázat, o jaké nákupy se přesně jednalo.
Co se týká bývalého ředitele MP Kladno, který je stále zaměstnancem kladenského magistrátu, město Kladno po něm může v civilním soudním řízení vymáhat škodu přesahující půl milionu korun.
Helena Jeníková se vzdala práva na odvolání. Obhájkyně Stanislava Procházky i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Někdejší ředitel MP Kladno Stanislav Procházka pracoval jako šéf strážníků 22 let a byl nejednou oceněn za vynikající práci. V době, kdy byly odhaleny první nesrovnalosti v účetnictví městské policie, byl na jaře roku 2020 přeřazen vedením města v čele s někdejším primátorem Danem Jiránkem (ODS) na nově vytvořené oddělení pro záležitosti místních částí, kde pracuje dosud.