Na dvojici, která popisu přesně odpovídala, hlídka narazila v Unhošťské ulici nedaleko autobusové zastávky. Policisté vyzvali oba k prokázání totožnosti. Muž předložil pouze řidičský průkaz – a to na jméno muže ve věku osmatřiceti let.

Policisté porovnali fotografii na dokladu s podobou muže ve skutečnost. Nezdála se jim. Proto mu položili několik otázek. Ani na jednu neodpověděl správně. „A to včetně včetně místa bydliště,“ upozornila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová s tím, že policisté okamžitě pojali podezření, že se dotyčný vydává za někoho jiného.

Podezřelého muže se tak rozhodli eskortovat na služebnu. Ještě před tím u něj ale provedli osobní kontrolu. A našli plynovou pistoli. „Muž se pak hlídce doznal, že se vydával za jinou osobu a následně uvedl své pravé jméno,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Tak se ukázalo, že se jedná o celostátně hledaného muže z Hodonínska. Okresní státní zastupitelství Hodonín vydalo předběžný souhlas s jeho zadržením pro neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.