Hlídkující strážníci projížděli v sobotu služebním vozidlem ulicí Josefa Hory. „Z vedlejší ulice vyjel řidič, který nerespektoval dopravní značku dej přednost v jízdě a přes hlavní silnici pokračoval do ulice Divadelní, aniž by snížil rychlost a rozhlédl se,“ popsala mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová. Strážník za volantem musel prudce brzdit a strhnout řízení, aby zabránil střetu.

Hlídka okamžitě vyrazila za řidičem a zastavila ho o několik metrů dál. Řidiče i spolujezdce vyzvali strážníci k předložení dokladů totožnosti. Muže, který seděl za volantem ještě k předložení dokladů, potřebných k řízení motorového vozidla. A protože byl z muže cítit alkohol, vyzvali ho strážníci také k dechové zkoušce. „Tu muž odmítl a snažil se hlídku uprosit s tím, že již dál v jízdě pokračovat nebude, že jel pouze kousek, bydlí za rohem, tak tu auto odstaví a dojde do cíle své cesty pěšky,“ doplnila Purkytová s tím, že muže se snažil hlídku uprosit slovy: „Chlapi neblázněte, vždyť jsme jenom lidi a nemůžu přece přijít o řidičák.“

Strážníkům chtěl utéct

Když řidič zjistil, že se strážníci uprosit nedají, využil okamžiku, kdy hlídka ověřovala totožnost spolujezdce, a dal se na útěk. „Protože alkohol muži svazoval nohy, po krátkém sprintu upadl. Strážník mu pomohl na nohy a aby mu zamezil v dalším pokusu o útek, nasadil muži pouta a doprovodil ho zpět k vozidlu,“ dodala Purkytová.

Před nástupem do služebního vozu strážníci u muže provedli bezpečnostní prohlídku. V kapse bundy pak nalezli bílou krystalickou látku a průhlednou nádobu s neznámou látkou.

„Řidiče si převzali k dalšímu šetření přivolaní policisté,“ uzavřela Purkytová.