Co se mladé rodičce honilo v té chvíli hlavou, ví jen ona. Změna stavu i vědomí otřásly její psychikou natolik, že v první chvíli své vlastní dítě zapřela.
Zmatek, stres, úzkost, ukrutná bolest, krev, šok, dítě v náručí. Možná chtěla dítě odnést do nemocničního babyboxu.

V každém případě nastaly poporodní komplikace a mladé rodičce bylo čím dál hůř. Nedokázala už udělat jediný krok. Opuštěná v houští U Habeše ve Slaném proto nakonec sama přivolala záchranku. To dítěti i matce nejspíše zachránilo život.

Zdravotníkům vyděšená rodička namluvila, že miminko není její, že ho v lesíku nalezla. Lékaři se o holčičku, která nevážila ani tři kila, postarali a předali ji slánským porodníkům. Byla podchlazená, ale jinak v pořádku. Tuto informaci poskytla novinářům v pondělí večer mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Policie báchorce o nalezenci ovšem neuvěřila a oznamovatelku údajného nálezu následovala do bydliště. To je jen pár desítek metrů od lesíku. Dívka pod tlakem okolností nevydržela a přiznala, že dítě je její.

Dvaadvacetiletou zuboženou matku si proto následně převzali zdravotníci. Na slánské gynekologii byla podrobena lékařskému zákroku.
U novorozence se vzápětí projevily dýchací obtíže a bylo proto převezeno na JIP do pražské fakultní nemocnice.

Její mluvčí Petra Pekařová Deníku včera sdělila: „Miminko převezené k nám ze Slaného je léčeno antibiotiky a jeho zdravotní stav je v současné době bez komplikací." Traumatizující zážitek bude mít mladá žena v paměti do konce života, proto ani policie nemá v úmyslu situaci ještě zhoršovat.

Policejní mluvčí Jana Šteinerová k případu řekla: „Vyšetřováním bylo zjištěno, že oznamovatelka a zároveň matka dítě po porodu neopustila, ani ho neodložila. Sama přivolala zdravotníky, kterým holčičku předala. Jelikož byla po porodu, došlo pravděpodobně ke zkratkovitému jednání. Případ bude se vší pravděpodobností odložen, neboť se nejedná o trestný čin. Policie ale provádí i nadále šetření," uzavřela mluvčí.