Obviněný totiž v úterý odpoledne řídil v Pražské ulici v Kladně auto BMW 330. Při své jízdě ale nedodržel bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly a narazil do před ním jedoucího automobilu Dacia Sandero, čímž způsobil jeho majiteli zatím nezjištěnou škodu. Následně navíc z místa nehody ujel.

„Bezprostředně po nahlášení kolize řidičem Dacie byl hříšník vypátrán policisty oddělení hlídkové služby v Dlouhé ulici v Kladně. Na místě provedená dechová zkouška ukázala, proč muž od nehody ujel. Nadýchal totiž 2,05 a 2,51 promile,“ informovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že následně byl muž převezen do kladenské nemocnice k odběru biologického materiálu.

Tento transport se mu však stal osudným. „Během jízdy a následně i v nemocnici žádal zasahující hlídku, zda by nešla jeho věc řešit jiným způsobem, zda by se s policisty nemohl domluvit,“ vysvětlila Michaela Nováková. V nemocnici policistům nejprve nabízel úplatek ve výši deseti tisíc, když viděl, že neuspěje, částku navyšoval. Nakonec každému z policistů nabízel půl milionů korun a zahraniční dovolenou pro ně i jejich rodinu. Za to samozřejmě požadoval propuštění. Avšak narazil, za pokus o podplácení si může odsedět až šest let za mřížemi.