Podle policejní mluvčí Michaely Novákové si kosterní nález převzal soudní znalec, aby zjistil z jakého období lidské ostatky pocházejí. "Policie místo následně zajistila," dodala Nováková.

Vzhledem k tomu, že lidská kostra neobsahovala už ani zbytky tkáně, je velmi pravděpodobné, že v porostu ležela dlouho.

Jestli se jedná o kostru nějaké pohřešované osoby, se můžeme zatím jen dohadovat.

Jisté je, že i Kladeňáci mají dodnes nedořešené případy osob - takzvané kriminalistické pomníčky, které se ani za dlouhé roky nepodařilo objasnit, když lidé zmizeli bezdůvodně a naprosto beze stopy.

Takový je i případ třiaosmdesátiletého lékárníka Otakara Modra, který šel 15. července 2005 na procházku do kladenských Kročehlav a už se nikdy domů nevrátil.

Podobným nevysvětlitelným způsobem se ztratila před pár lety i učitelka Jana Spalová ze Slaného na dovolené v Broumovských skalách.

Vzhledem k tomu, že Kladenský deník zjistil, že vedle kostry ležely údajně zbytky ženského oblečení, mohly by kosterní ostatky náležet i ženě z Kladna pohřešované od loňska.

Dne 27. března 2011 bylo oznámeno na OOP Kladno - Kročehlavy pohřešování Jaroslavy Kepičové, která bez udání důvodu odešla z místa trvalého bydliště a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Pohřešovaná nenastoupila ani do místa svého zaměstnání - Letiště Praha Ruzyně, kde pracuje jako uklízečka. Je velmi snadno ovlivnitelná, díky tomu se dostala i do finančních problémů.

Motivem jejího odchodu z domova by mohla být hrozící exekuce kvůli dluhům u několika finančních institucí. Naposledy byla spatřena v černé bundě a tmavých plátěných kalhotách. V ruce měla igelitovou tašku.