Berounští kriminalisté totiž dopadli tento týden devianta, jenž od května do současnosti sexuálně obtěžoval ženy v Kladně i Berouně. Pětadvacetiletému cizinci, který žije v Kladně, bylo již sděleno obvinění a až do soudu bude vyšetřován na svobodě.

„Dopadený muž se policistům přiznal k tomu, že v Kladně u jedné ze základních škol a dále třikrát v Berouně obtěžoval ženy. Přiběhl k nim, uchopil je rukou a druhou jim sáhl pod sukni, dále pod spodní prádlo až do intimních partií. Tyto případy jsou proto kvalifikovány jako znásilnění,“ řekla mluvčí berounských policistů Lenka Uriánková.

Na jedné z obětí jeho čin dokonce nechal traumatické následky a žena je stále v péči lékaře. To ale zřejmě dotyčnému nestačilo a kromě toho měl dále nutkavou potřebu se ještě předvádět a ukájet.

V jednom případě, jak sdělila policie, se obviněný muž dopustil výtržnictví, když se na ulici vysvlékl před náhodnou chodkyní a začal masturbovat. „Za uvedené jednání, kdy pachatel zneužil bezbrannosti poškozených žen, mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až pěti let,“ uzavřela mluvčí Uriánková.