Násilným vstupem také poškodil historické dveře, kterými se dostal dovnitř, připomněla policejní mluvčí Michaela Richterová. S tím, že škoda na dveřích je zatím vyčíslena na 50 tisíc korun; k poškození obrazů i jejich hodnotě se musí vyjádřit odborníci. Nakonec si zloděj neodnesl vůbec nic. I tak mu posle slov Richterové v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Krást se vydal za bílého dne; ve čtvrtek 3. března po 10. hodině dopolední. Policisté z libčické služebny, kteří po pachateli pátrají, by uvítali jakékoli informace od svědků, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelé osoby. „Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Libčice nad Vltavou – nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 866 400. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ konstatovala Richterová.

Obec Číčovice je na církevní památky poměrně bohatá. Kaple Nalezení sv. Kříže je vnímána jako chlouba místa i jeho ozdoba. Barokní stavba vnikla na počátku 18. století, kdy panství patřilo konventu jezuitů z Tuchoměřic. Její vznik doprovázely i další drobnější stavby v okolí: dodnes jsou ceněny zvláště umělá jeskyně, kde byla socha sv. Františka či podstavec sochy sv. Salvátora (samotná skulptura se nedochovala). Většími obnovami kaple prošla počátkem 20. století, pak znovu v jeho 70. letech. Během prvních desetiletí nového tisíciletí se podařilo zrekonstruovat varhany, částečně opravit interiér (včetně repase oken či restaurování malby) a následně v roce 2019 zvládnout velkou opravu střechy a fasády. Již v roce 1994 se kaple díky veřejné sbírce dočkala nového zvonu. Nahradil původní, který za druhé světové války zabavili nacisté.

Kaple v části Malé Číčovice je v období od jara do podzimu populární jako místo pořádání svatebních obřadů. Konají tam i další akce, přičemž popularitu si získaly zejména vánoční koncerty. Významnou připomínkou církevní minulosti je jaké kostelík sv. Vavřince se hřbitovem u Černoviček a nedaleká kaplička sv. Floriána.