Podle policie se žena z Lounska dopustila zločinu tím, že distibuovala omamné a psychotropní látky. Obviněná žena nebyla v minulosti trestaná a s policií spolupracuje, je proto nyní vyšetřována na svobodě.

Soud bude v jejím případě rozhodovat podle paragrafu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a pokračujícího zločinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty.

"Policisté služby kriminální policie operativně pátrací činností zjistili, že žena pracuje v jedné z lékáren na Kladensku. Od roku 2016 do současné doby přes různé internetové stránky nabízela a následně prodávala léky ze seznamu omamných a psychotropních látek, které jsou pouze na lékařský předpis. Tyto medikamenty zcizovala v lékárně, ve které byla zaměstnána, upravovala podle potřeby počty příjmů a výdajů léků, aby zaměstnavatel nepojal podezření, že mu v provozovně něco chybí," řekla k případu kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Léky, které dopadená lékárnice v lékárně odcizila, následně zasílala na dobírku prostřednictvím České pošty, z různých poboček, stálým zájemcům z celého území České republiky. "Touto činností si vydělala zhruba 400 tisíc korun, které použila pro svou vlastní potřebu," dodala mluvčí.

Na základě příkazu Okresního soudu v Kladně, ještě před zadržením podezřelé, zajistili a následně otevřeli kriminalisté celkem čtyři zásilky, které dealerka odeslala svým zákazníkům. V těchto balíčcích bylo cca 200 tablet různých medikamentů. Při svém zadržení měla u sebe obviněná také téměř dvě stě tablet různých návykových léků. Následně byly v jejím vozidle zajištěny i další důkazy, které ji usvědčily z výše uvedených trestných činů.

Obviněná žena s kriminalisty a vyšetřovatelkou po zadržení spolupracovala, a proto je vyšetřována na svobodě.