Vyšetřovatelka proti nim zahájila trestní stíhání a obvinila je ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítěte. 

„Těchto trestných činů se dopustili tím, že opakovaně a neoprávněně distribuovali marihuanu několika svým pravidelným odběratelům, mezi nimiž byly i osoby mladší 18 let. K předávkám marihuany, která byla, ve většině případů, zabalená do toaletního papíru či papírových kapesníčků, docházelo nejčastěji na společné chodbě bytového domu ve Slaném," popsala Michaela Richterová.

Podle mluvčí zajistili kriminalisté při domovní prohlídce velké množství zelené sušiny. "Ta se nacházela na různých místech po celém bytě, a to jak ve velkých plastových sáčcích, tak i zabalených do toaletního papíru připravených pro své klienty. Dále zajistili vyšší finanční hotovost v řádech několika desítek tisíc. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě a v případě odsouzení jim hrozí za výše uvedené trestné činy až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela mluvčí Richterová.