Loupež se stala krátce před zavírací dobou, tedy po sedmnácté hodině. Do klenotnictví vstoupili dva muži a na majitele obchodu brutálně zaútočili. Informaci, že ho do hlavy udeřili pistolí, policie nepotvrdila.

Jak uvedla mluvčí policie Michaela Nováková, majitel obchodu po útoku upadl do bezvědomí, ze kterého se probral až přibližně po půl hodině. v té době už byli lupiči pryč i se šperky, které sebrali z proskleného prodejního pultu.

„Jedná se o zvlášť brutální zločin, který byl spáchán v krátkém okamžiku. Přestože se jedná o frekventovanou část města, nemá o loupeži bližší informace," konstatovala mluvčí.

Kriminalisté proto hledají případné svědky události ze čtvrtečního večera. Policie všem svědkům zaručuje naprostou anonymitu.

Informace o přepadení můžete sdělit na tísňovou linku 158 nebo číslo 974 873 374

Přepadený klenotník byl s poraněními hlavy hospitalizován v kladenské nemocnici. Včera už jsme ho zastihli zpět v obchodě, kde sčítal škody.

„Nezlobte se, ale mám od policie zakázáno se k případu vyjadřovat. K přepadení mohu jen říci, že jsem po úderu skutečně upadl do bezvědomí a téměř nic si nepamatuji. Za dvacet let, co mám klenotnictví, se mi to stalo poprvé, a doufám, že naposledy," řekl Deníku obchodník.