Velký pozor by si na policejního psa Fakiho měli dávat všichni darebáci. Černému německému ovčákovi, jemuž psovodi přezdívají Kim, se podařilo vypátrat skupinu zlodějů, kteří se po vloupání do řadových garáží v Buštěhradu dali před policisty na útěk.

„Svědkyně ve čtvrtek časně ráno oznámila, že z garáží slyšela hluk. Na místo byla vyslána hlídka, před níž se několik osob, jež se předtím do objektu vloupaly, dalo na útěk. Vzhledem ke tmě se jim podařilo zmizet,“ informovala mluvčí policie Michaela Nováková.

Na pomoc proto byli přivoláni psovodi Radovan Mach a Jitka Jozová. „Na stopu byl uveden Kim. Zachytil ji a sledoval ulicemi Sadová a Na Skalech, poté přes potok až k nedalekému strništi. Cestou našel boty jednoho z podezřelých, které uvízly v podmáčeném terénu. Ačkoli na strništi stopu ztratil, bosého útěkáře a jednoho z jeho společníků se podařilo dopadnout,“ popsala další vývoj Jitka Jozová.

Později policisté dostali informace, že zbývající výtečníci by se měli nacházet v blízkosti kladenského vlakového nádraží.

„Krátce před osmou hodinou byl proto Kim znovu uveden na stopu. Zachytil ji a sledoval směrem k ubytovně u bývalého masokombinátu na okraji Kladna. Zde byli dopadeni další tři podezřelí,“ uvedla Jozová. „Před hlídkami předtím několikrát prchali, ale když spatřili Kima, zůstali stát v pozoru a ani se nehnuli,“ dodala s úsměvem.

Strach pobertů ze služebního německého ovčáka je oprávněný. Šest a půl roku starý Kim je zkušený pes, který je na vrcholu svých sil. V minulosti si na své konto připsal několik úspěšných zásahů, a to i v Praze nebo na Berounsku, kde psovodi z Kladna také zasahovali. V dobrém na něj nebude vzpomínat ani násilník, jenž letos v polovině července přepadl v místě zvaném Dlouhé boroviny v Kladně–Kročehlavech procházející ženu a nutil ji s pistolí v ruce k různým sexuálním praktikám. Také jeho poté, co byl vyrušen náhodným chodcem a utekl, Kim našel schovaného v lesním porostu.