Podle vyjádření policie se nehoda stala v neděli krátce před čtrnáctou hodinou. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se při dopravní nehodě střetla dvě osobní vozidla továrních značek Volkswagen a Mazda. „Šestatřicetiletý řidič Volkswagenu zastavil na pozemní komunikaci před přechodem pro chodce. Jednapadesátiletý řidič vozidla Mazda nedodržel bezpečnou vzdálenost a do stojícího auta před přechodem pro chodce zezadu narazil,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté oba řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla s negativním výsledkem. „Dále byli oba dva řidiči podrobeni testu na drogy, který byl pozitivní u poškozeného řidiče této dopravní nehody. Ten však odmítl další lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ dodala mluvčí.

Policisté dopravní nehodu vyřešili na místě. Viníkovi byla uložena bloková pokuta – příkazem na místě. „Poškozenému šestatřicetiletému řidiči byl ale oznámen přestupek v dopravě a přestupkové jednání bylo postoupeno ke správnímu orgánu na Magistrát města Kladna,“ potvrdila Jana Šteinerová s tím, že mu byl po nehodě zadržen řidičský průkaz.

Celou událost potvrdil i samotný Lukáš Hanes. „Nehoda se stala, ale já ji nezavinil. Nejsem však oprávněn se k tomu vyjadřovat, případ je i nadále v šetření. Obraťte se buď na mluvčí magistrátu nebo na mého právního zástupce,“ řekl Kladenskému deníku Hanes.

Tisková mluvčí radnice Štěpánka Filipová k případu uvedla, že se celou věcí zabývají příslušné orgány. „Podle jejich výsledku bude následně magistrát postupovat tak, jak mu ukládá zákon,“ zdůraznila mluvčí.

Ilustrační foto.
Na kladenském hřbitově řádil šílenec
Zloději si chtěli odnést proteinové tyčinky, pistácie či plyšovou hračku.
Před Vánocemi se množí počty krádeží