Podle vyjádření policie se nehoda stala v neděli krátce před čtrnáctou hodinou. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se při dopravní nehodě střetla dvě osobní vozidla továrních značek Volkswagen a Mazda. „Šestatřicetiletý řidič Volkswagenu zastavil na pozemní komunikaci před přechodem pro chodce. Jednapadesátiletý řidič vozidla Mazda nedodržel bezpečnou vzdálenost a do stojícího auta před přechodem pro chodce zezadu narazil,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté oba řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla s negativním výsledkem. „Dále byli oba dva řidiči podrobeni testu na drogy, který byl pozitivní u poškozeného řidiče této dopravní nehody. Ten však odmítl další lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ dodala mluvčí.

Policisté dopravní nehodu vyřešili na místě. Viníkovi byla uložena bloková pokuta – příkazem na místě. „Poškozenému šestatřicetiletému řidiči byl ale oznámen přestupek v dopravě a přestupkové jednání bylo postoupeno ke správnímu orgánu na Magistrát města Kladna,“ potvrdila Jana Šteinerová s tím, že mu byl po nehodě zadržen řidičský průkaz.

Celou událost potvrdil i samotný Lukáš Hanes. „Nehoda se stala, ale já ji nezavinil. Nejsem však oprávněn se k tomu vyjadřovat, případ je i nadále v šetření. Obraťte se buď na mluvčí magistrátu nebo na mého právního zástupce,“ řekl Kladenskému deníku Hanes.

Tisková mluvčí radnice Štěpánka Filipová k případu uvedla, že se celou věcí zabývají příslušné orgány. „Podle jejich výsledku bude následně magistrát postupovat tak, jak mu ukládá zákon,“ zdůraznila mluvčí.