Hlídce Městské policie Kladno, která prováděla kontrolu v Hřebečské ulici, sdělil místní muž, že garáže bytového domu jsou plné kouře. "Strážníci okamžitě provedli kontrolu místa a zjistili, že se nejedná o kouř, ale že prostor garáží je plný jemného prachu. Bližším šetřením hlídka zjistila, že někdo použil práškové hasicí přístroje, které byly umístěny na zdi u vjezdu. Vrstva jemného prachu pokrývala zaparkovaná vozidla a byla všude po podlaze," uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Z kamerových záznamů operátor zjistil, že si v prostoru garáží hrála skupina dětí. "Dva chlapci pak začali střídavě používat hasicí přístroje. Všechno v nejbližším okolí bylo během chvilky pokryto jemným práškem," popsala mluvčí.

Ilustrační snímek.
Tajná výprava na houby. Rozsáhlá pátrací akce zachránila seniorovi život

Hlídka následně zkontrovola nejen samotné garáže, ale i jejich okolí. V parku za domem pak strážníci zastihli sedět skupinu dětí v altánu.

"Podle popisu od pracovníka kamerového systému zjistili dvojici chlapců, která manipulovala s hasicími přístroji. Na místo byli přivoláni rodiče a také správce budovy. Ten předběžně vyčíslil škodu, kterou děti svou hrou způsobily, na více jak deset tisíc korun," dodala Alena Purkytová s tím, že celý případ si převzali k dořešení policisté.