U konfliktu, ke kterému došlo ve čtvrtek večer v ulici Americká, zasahovali kladenští strážníci. Dva mladí muži, kteří chtěli doběhnout přijíždějící autobus, vběhli těsně před projíždějící vozidlo. Když řidič stáhl okénko a chodcům, kteří svým jednáním ohrozili sebe, jeho a také ostatní účastníky silničního provozu, vynadal, jeden z mladíků pěstí udeřil do zrcátka jeho auta.

„Řidič zastavil, vystoupil ze svého vozidla a došlo mezi nimi k hádce. Na hádku zareagoval jeden z chodců tak, že ze své tašky vytáhl střelnou zbraň, kterou chtěl nadávajícího řidiče zastrašit. Druhý z dvojice proti řidiči použil slzotvorný prostředek, který nastříkal muži na oděv. Do obličeje ho však nezasáhl. Podle slov obou mladíků tak chtěli řidiče zastrašit,“ popsala mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Strážníci vyzvali všechny přítomné k prokázání totožnosti a oba mladé muže také k dechové zkoušce. Mladíka, který použil k zastrašení řidiče střelnou zbraň strážníci vyzvali, aby jí dobrovolně vydal. Muž této výzvě vyhověl. „Jak se ukázalo, jednalo se o plynovou pistoli. U obou chodců byla hlídkou provedena dechová zkouška. U majitele zbraně byla negativní, u druhého mladíka přístroj ukázal hodnotu 0,15 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Purkytová.

Oba mladé muže, podezřelé ze spáchání trestného činu výtržnictví, si převzali k dalšímu šetření přivolaní policisté.