Jak zjistil Kladenský deník, incident se stal na urgentním příjmu kladenské nemocnice. Agresivní jedenačtyřicetiletý pacient se dostal po 14. hodině na oddělení ORL, kde vyhrožoval personálu použitím zatím blíže neurčené zbraně. Zdravotníci si proto přivolali pomoc za pomoci takzvaného "panic tlačítka". „Nikomu se nic nestalo, celý případ si následně ihned převzala policie," potvrdila mluvčí ONK Olga Oliveriusová.

"Výhrůžky měly být slovní, policisté je ale v žádném případě nepodceňují," uvedla středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Po muži, který vyhrožoval slovně použitím zbraně, pátraly desítky policistů. Policie ale veřejnost varovala před tím, aby se ho sami lidé pokoušeli zadržet.

Na začátku listopadu byla kvůli výhrůžnému telefonátu několik hodin uzavřená příbramská nemocnice, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Na recepci zavolal rozčilený muž a vyhrožoval nemocnici likvidací. Později se policii sám přihlásil a k telefonátu se přiznal. Policie jej obvinila z šíření poplašné zprávy. Hrozí mu až tři roky vězení, stíhaný je na svobodě.

Okresní soud v Kladně projednává kauzu Patrika Tušla (vpravo) a Tomáše Čermáka (vlevo), kteří jsou stíháni pro přečiny hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.
Tušl s Čermákem se odvolali proti trestu za nenávistné výroky o Ukrajincích