V souboji s neohroženým prodejcem lump prohrál. Alarmující na celém případu je, že pachateli nebylo ještě osmnáct let a nezastavilo ho ani to, že v obchodě v inkriminovanou dobu byla kromě s prodavačem ještě další pracovnice.

Podle mluvčí kladenské policie Jany Šteinerové přišel lupič maskovaný kuklou do večerky s požadavkem na vydání peněz z pokladny. U pětadvacetiletého obchodníka, údajně vietnamské národnosti, s tím však neuspěl. „Došlo mezi nimi ke střetu, při němž byl pachatel stržen k zemi. Při pádu se udeřil do hlavy a tím si způsobil tržnou ránu,“ popsala Šteinerová.

Na místo proto byla přivolána nejen Policie České republiky, ale také sanitka. „Muže jsme se zraněním, které nebylo závažné, převezli do kladenské nemocnice,“ řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Mladík si však z obchodu neodnesl je pár modřin, ale také zápis do trestního rejstříku. Policie se případem intenzivně zabývá.

„Ještě týž den byly zahájeny úkony trestního řízení. Pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. Jelikož se ale jedná o mladistvou osobu, nebudeme poskytovat bližší informace,“ dodala Šteinerová.