Pravděpodobně cizinec se do provozovny v Ostravské ulici vydal v půl jedné odpoledne s jasným záměrem. Zahalená tvář a zbraň jsou jasným důkazem, že se v tomto případě nejednalo o žádné zkratovité chování, ale předem promyšlený zločin.

Podle mluvčí kladenské policie MichaelyNovákové hovořil muž s ruským nebo ukrajinským přízvukem. „Přepadená uvedla, že pachateli bylo do třiceti let a měřil 175 až 180 centimetrů. Byl maskovaný pestrobarevným šátkem přes ústa a oděn do šedozelené mikiny,“ popsala Nováková s tím, že pod pohrůžkou použití střelné zbraně mu žena peníze vydala.

Podle informací Kladenského deníku si ale lupič nejspíš nepřišel na tolik, kolik by si ze sázkové kanceláře chtěl odnést. Je smutné, že ženu takto vystrašil údajně jen kvůli několika tisícům korun.

Manžel přepadené, kterého zanedlouho po celém incidentu Kladenský deník zastihl v provozovně, sdělil, že jeho žena odjela přímo z policejní stanice domů. „Není na tom psychicky zrovna dobře. Víc vám toho ale bohužel nepovím,“ uvedl.

Podle některých místních obchodníků je bezpečnost na Sítné v poslední době na pováženou. Například žena z nedaleké prodejny tabáku sdělila, že před nedávnou dobou zloději v té samé ulici vykradli pekárnu. Kladenský deník také informoval, že v lednu letošního roku opilý mladík napadl prodavačku v místním supermarketu.

„Když mi kolegyně o tom dnešním přepadení řekla, úplně jsem se vyděsila. V poslední době je to tady hrozné, jsme jako v Bronxu. Na obchodu máme mříže, jsme všem na očích, hlídá nás bezpečnostní agentura a stejně už nás dvakrát vykradli,“ popsala žena.