Pro muže zákona to zpočátku byl den jako každý jiný. V rámci běžné kontroly zastavili v sobotu v ulici Petra Bezruče v Kladně osobní automobil Škoda a vyzvali jeho řidiče, aby jim ukázal doklady k vozu a svoje řidičské oprávnění.

Muž na to ale nejprve reagoval velmi zmateně. Roztržitě hledal potřebné dokumenty, přitom rozsvěcel a zhasínal světla vozu. Navíc z něj byl podle mluvčí kladenské policie Michaely Novákové silně cítit alkohol. „Proto ho hlídka vyzvala k orientační dechové zkoušce. Tu se ale ani po několika pokusech nepodařilo provést,“ popsala Nováková.

Podle jejích slov tedy policisté muže vyzvali, aby se podrobil lékařské prohlídce. To se ale výtečníkovi už vůbec nelíbilo. Začal se před muži zákona vykrucovat a nabízel jim jiné, podle jeho slov lidštější řešení. „Nejprve nabídl, že každému členovi hlídky dá beze svědků tisíc korun, a když to nepomohlo, začal částku zvyšovat,“ uvedla mluvčí.

Na policisty si ale nepřišel a jejich víru ve správnost své práce nezlomil. Jeden z nich si totiž celý řidičův pokus o uplacení nahrával.

„Nakonec byl dotyčný zadržen, podrobil se lékařskému vyšetření a odběru krve. Výsledky sice zatím nemáme k dispozici, ale muži i bez nich bylo sděleno obvinění z trestného činu podplácení, za což mu hrozí jeden rok až šest let vězení,“ dodala Nováková. Pokud se navíc prokáže, že skutečně řídil opilý, bude mít s policií další problémy.