Poměrně rozsáhlou bezpčnostní akci provedli policisté v ulicích Kladna v noci ze středy na čtvrtek. Několik desítek se jich při ní zaměřilo na kontrolu řidičů, zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo drog, restaurací, veřejného pořádku, ale i pátrání po hledaných osobách a odcizených automobilech.
„Akce začala ve středu v osmnáct hodin a trvala až do čtvrtečního časného rána. Nasazeni do ní byli příslušníci z obvodních oddělení, pořádkové jednotky, ale i kriminalisté a psovod se služebním psem,“ informovala mluvčí kladenského okresního ředitelství policie Jana Dětská.

Hlídky přes noc zkontrolovaly řidiče celkem 189 vozidel a dalších 139 osob, mezi nimi také osazenstvo několika restaurací a barů. „Hledáni zde byli lidé v pátrání, ale sledováno také bylo, zda v podnicích není podáván alkohol mladistvým. Žádný prohřešek v tomto směru nebyl zaznamenán,“ uvedla mluvčí.

Rušnější chvíli zažili policisté v okamžiku, kdy byli vysláni k případu napadení mladíka a jeho přítelkyně dvěma útočníky. „Násilníci mladému muži způsobili několika ranami pěstí tržnou ránu na hlavě, s níž ho přivolaná rychlá záchranná služba odvezla k ošetření do nemocnice. Jednoho z útočníků se podařilo dopadnout. Ve zkráceném řízení mu bylo sděleno obvinění z trestného činu výtržnictví,“ poznamenala Dětská.

Dalším pozitivním výsledkem je zadržení šoféra osobního automobilu, jenž za volant usedl, aniž by vlastnil řidičské oprávnění. “Bezpečnostní akce splnila zejména z preventivního hlediska svůj účel, proto v podobných aktivitách budeme pokračovat, a to nejen na území města Kladna, ale celého okresu,“ nastínila mluvčí.