„Když jsem přijel v pátek 27. října ráno do Slaného, nestačil jsem se divit. Okamžitě jsem volal policisty a ti vše na místě zaevidovali. Minule se mi kromě jiného ztratilo unikátní pero za 1800 korun, které je jediné svého druhu, takže pokud ho bude někdo používat, může se tím i sám usvědčit. Tentokrát si zloděj nebo zloději odnesli mlýnek na kávu, hrnek s logem Café Poeta a další věci,“ řekl kavárník a hispanista Cyril Navrátil.

Bratrovi Agáty Hanychové ukradli ve Slaném unikátní pero, případ řeší kriminálka.
Bratrovi Agáty Hanychové ukradli ve Slaném unikátní pero, případ řeší kriminálka

Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže: „Policie po neznámém pachateli pátrá.“

Zda má případ na svědomí stejný pachatel, který kavárnu navštívil o týden dříve 22. října, by mohly napovědět i záběry z bezpečnostní kamery. Ta je umístěna u vstupu do Kumpánovy zahrady.

Svůj pojízdný karavan Café Poeta provozuje kavárník ve Slaném druhý rok. Vedle hudebních soutěží a dalších pořadů pořádá Cyril Navrátil v sezoně v Kumpánově zahradě i různá scénická čtení, někdy společně s matkou, herečkou Veronikou Žilkovou.