Dva odcizené automobily, z toho jeden v Beřovicích, má na svém kontě dvojice zlodějů z Ústí nad Labem. Policistům se nenechavce podařilo dopadnout. Jedno z kradených vozidel bylo totiž vybaveno vyhledávacím systémem GPS a pro strážce zákona nebyl problém jeho pohyb sledovat.

„Před prodejnou v Beřovicích řidič automobilu Iveco dokončil v úterý vykládku nákladu u rampy a chystal se zavřít zadní dveře. V tu chvíli za ním zastavila bílá dodávka Renault Master, z níž vystoupili dva muži. Jeden z nich ho odstrčil a nasedl do kabiny, kde byly klíčky v zapalování. Poté začal s ivecem ujíždět,“ popsala včera začátek případu mluvčí policie Jana Dětská.

Okradený šofér se ale vozu s nákladem uzenin a lahůdek nemínil jen tak lehce vzdát. „Snažil se ho zastavit tím, že se vyhoupl na zpětné zrcátko a pokoušel se otevřít dveře kabiny. Zloděj je ale stačil zamknout, takže se mu to nepodařilo. Pachatel zrychlil a donutil řidiče držícího se zrcátka seskočit. Současně z místa činu ujel i jeho společník v bílém renaultu,“ sdělila mluvčí.

Výtečníci ale netušili, že zmíněný renault, který odcizili už dříve, se pro ně stane pastí. Pohyb vozu vybaveného vyhledávacím systém policisté monitorovali v okresech Kladno, Litoměřice a Ústí nad Labem. Zde byli oba zloději ve věku dvaatřicet a třiadvacet let zatčeni.