Dvojice zlodějů řádila v drogerii
Kladno - Kladenští policisté pátrají po podezřelé dvojici pachatelů, kteří ukradli v prodejně s drogistickým zbožím parfémy a další zboží. Stalo se tak v obchodním centru v Arménské ulici v Kladně. Hodnota zboží byla předběžně vyčíslena na šest a půl tisíce korun. Pachatelé odcizili šest parfémů různých značek, prací perličky, holicí strojek, šampon a elektrický kartáček. „Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Řidič bez řidičáku usedl za volant pod vlivem drogy
Kladno - V úterý v brzkých ranních hodinách zastavila policejní hlídka v Průmyslové ulici v Kladně osobák značky Škoda Superb. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla a k testu na drogy, který byl pozitivní na látku amfetamin či metamfetamin. Na základě toho se řidič dobrovolně podrobil i k odběru biologického materiálu v nemocnici. Dalším šetřením navíc bylo zjištěno, že dvaatřicetiletý řidič z Kladna má do prosince 2019 platný zákaz řízení.

Muži z Velvarska nezabránil v řízení auta ani zákaz
Kladensko - Policisté v úterý kolem dvacáté hodiny zastavili ke kontrole vozidlo, které řídil třiatřicetiletý muž z Velvarska. Na výzvu předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení ovšem řidič žádné doklady nepředložil. Následně se ukázala, že řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel vydaný Okresním soudem Kladno do března 2019.

Zapomenutí batohu stálo seniora 47 tisíc
Kladno - Dvaašedesátiletý muž z Kladenska oznámil na policii, že v úterý zapomněl před obchodním domem v kladenské Kleinerově ulici na nákupním vozíku svůj látkový batoh. V něm měl hotovost, platební kartu, doklady a osobní věci. Škoda byla vyčíslena na asi sedmačtyřicet tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin zatajení věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Firemní peníze si nechával pro sebe
Kladensko - Majitel firmy na prodej ryb oznámil na policii, že jeho zaměstnanec – řidič rozvážel zboží, za které vybíral fakturovanou hotovost. Tu ovšem neodváděl na bankovní účet společnosti a ani pokladně firmy. Tím nakonec způsobil škodu necelých 44 tisíc korun a dokonce také 2669 euro. „Případ je nyní policií prošetřován jako přečin zpronevěry a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Z parkoviště mu ukradli auto za sto tisíc korun
Kladno - Pětadvacetiletý muž učinil na policii oznámení, že mu během uplynulého víkendu někdo odcizil z parkoviště u garáží v kladenské ulici Pařížská auto. Jednalo se o modrý Volkswagen Passat. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest jeden rok až pět let vězení.

Zloděj se vloupal do domu, aby si odnesl úhlové brusky
Kamenné Žehrovice - V době od soboty do pondělí se někdo vloupal do rodinného domu v Kamenných Žehrovicích. Zatím nezjištěný pachatel v domě v Karlovarské ulici nejprve vykopl železnou mříž zajišťující okno do suterénu nemovitosti a následně ho odcizil dvě úhlové brusky v hodnotě třech a půl tisíce korun. Poškozením pak vznikla majiteli ještě další tisícová škoda. Případ je aktuálně prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisty zaměstnala rvačka dvou mužů
Kladno - Policisté z Kladna vyjížděli o víkendu nad ránem ke rvačce, ke které došlo v Kladně na třídě TGM. Na chodníku před barem napadl osmnáctiletý mladík z Rakovnicka fyzicky dvaadvacetiletého muže z Unhoště. Ve svém ataku pokračoval, i když poškozený muž ležel na zemi a nijak se nebránil. Napadený byl po útoku ošetřen v Oblastní nemocnici Kladno. „Případ je nyní šetřen jako přečin výtržnictví a podezřelému muži hrozí až dva roky za mřížemi,“ sdělila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Za ukradení kola hrozí zloději až dva roky vězení
Slaný - Odcizení jízdního kola, které bylo ukradeno v noci ze čtvrtka na pátek z kočárkárny bytového domu ve slánské Vítězné ulici, řeší nyní policisté ve městě Slaný. „Jednalo se o bicykl značky Author a jeho majitelce byla odcizením způsobena škoda ve výši 14249 korun,“ informovala policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že je případ prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí odnětí svobody až na dva roky.

Na cizí občanský průkaz si půjčil přes deset tisíc
Kladensko - V pátek se na slánskou policejní služebnu dostavil devatenáctiletý mladík z Kladenska, aby oznámil, že se pravděpodobně stal obětí podvodu. Na jeho ukradenou občanku totiž neznámý pachatel uzavřel smlouvu o půjčce. Mladíkovi tak přišla opakovaná výzva k úhradě. „Celkem chce společnost po mladíkovi částku 10813 korun a to i přes skutečnost, že si poškozený nikdy u této firmy žádnou půjčku nevzal,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Případ je aktuálně prošetřován jako podvod a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.