Krádeží vznikla firmě škoda necelých třiadvacet tisíc
Slaný – Slánští policisté aktuálně prošetřují krádež svařovacích hubic a průvlaků, ke které došlo v noci ze 7. na 8. listopadu. „Zatím nezjištěný pachatel ze skladu firmy, která sídlí ve Slaném v Netovické ulici, odcizil devět kusů hubic, šestatřicet kusů hubic AL4000/ AW5000KON, dvaatřicet kusů hubic AL3000/AW 4000KON, devadesát kusů průvlaků průměr 1 0/M10 a čtyřicet kusů průvlaků průměr 1 2/M1, čímž způsobil celkově škodu na odcizení ve výši necelých třiadvaceti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Noční zloděj řádil ve Stochově
Stochov – Policisté přijali oznámení od osmasedmdesátiletého seniora, že se někdo v noci z 11. na 12. listopadu vloupal do jeho garáže ve stochovské ulici Švermova. Z garáže ukradl aku vrtačku, krabičku s vrtáky a gola sady. Následně rozbil okénko u zaparkovaného vozidla Peugeot 3008, ze kterého odcizil ještě bowlingové koule, bowlingové boty a batohy. Škoda byla vyčíslena na osmnáct tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Čekání na zastávce se muži vymstilo
Kladno – Čtvrteční napadení jednačtyřicetiletého muže z Kladenska šetří policie. K napadení došlo kolem třetí hodiny ranní, přičemž byl muž fyzicky napaden před kladenskou autobusovou zastávkou Okrsek 0 v ulici Vitry. Následkem útoku muž upadl na zem a vypadla mu peněženka. Toho využil výtržník, který z ní ukradl šest tisíc korun a utekl. Policie zjistila, že podezřelým pachatelem je dvaačtyřicetiletý muž z Kladna, který se obdobného činu v minulosti už dopustil a byl za něj pravomocně odsouzen.

Vykradl školu
Kladno – Policie šetří vloupání, ke kterému došlo v noci z pondělí na úterý. Zatím nezjištěný pachatel překonal mříž v suterénu 10. základní školy v Kladně v ulici Cyrila Boudy, oknem vnikl do budovy a z místnosti sloužící pro uložení pomůcek pro tělesnou výchovu ukradl dvě florbalové helmy v hodnotě dvou tisíc korun. Navíc si ještě odnesl mince v hodnotě dvou tisíc korun z automatů na pití, jehož poškozením způsobil pětitisícovou škodu. Poškozením mříží, okna a dveří způsobil škodu 2,5 tisíce korun. Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

Po vozidle bylo vyhlášeno celostátní pátrání
Stochov – Krádež bílého vozidla Volkswagen Transporter7HK registrační značky 2E98972 řeší aktuálně policisté. Auto zmizelo ze stochovského parkoviště v ulici J. Šípka v noci z pondělí na úterý. „Ve vozidle se navíc v době odcizení nacházely dvě palandy, sklápěcí stolek s vařičem, chemický záchod, přenosný kompresor, nezávislé topení, dvě zahradní židle, zahradní stolek, spacáky a drobné nádobí,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, podle které měl navíc majitel ve voze i čtyři zimní pneumatiky. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Po vozidle je vyhlášeno pátrání. Pachateli hrozí až pět let za mřížemi.

Pes zavinil nehodu motorkáře, jeho majitelka může pykat
Nová Studnice – Vyšetřovatel kriminální policie vydal usnesení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Tohoto se dopustila dvaatřicetiletá žena z Kladenska, která v červenci v obci Nová Studnice nezajistila, aby se její pes velkého plemene volně nepohyboval po komunikaci. Při otevírání vrat jí totiž zvíře uteklo na silnici a následně vběhlo přímo pod kola motocyklu JAWA, který řídil čtyřiašedesátiletý muž. Muž byl převezen rychlou záchrannou službou do Oblastní nemocnice Kladno, kde byl hospitalizován. Ženě za přečin těžké ublížení na zdraví hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.