Zlodějka doplatila na kamerový záznam
V minulých dnech se na kladenské policisty obrátil manažer bezpečnostní agentury jedné z prodejen parfémů s oznámením, že v obchodním centru v kladenské ulici Petra Bezruče došlo 29. září ke krádeži parfémů za necelých osm a půl tisíce korun. Pachatelku, při krádeži zboží zachytily bezpečnostní kamery. Oznamovatel tuto skutečnost zjistil, když procházel kamerové záznamy. Ty byly předány policistům, kteří skutek nyní šetří jako přečin krádeže a podezřelé ženě hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zloděj natropil škodu za 73 tisíc
„Někdo se vloupal do stavební buňky v Kladně-Kročehlavech v Buštěhradské ulici.“ Takové bylo oznámení, které přijali kladenští policisté na linku 158. Zloděj z buňky vzal flexu, příklepovou vrtačku a nivelační přístroj, vše v hodnotě 73 tisíc korun. „Poškozením a odcizením visacího zámku způsobil pachatel škodu 200 korun,“ dodala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle té je skutek aktuálně prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Ze stavby u Bratronic zmizela mobilní toaleta
Případ zmizelé mobilní toalety aktuálně prošetřuje policie. Ke krádeži došlo během minulého víkendu, přičemž neznámý pachatel toaletu ukradl z volně přístupné stavby mostu mezi Dolním Bezděkovem a Bratronicemi. „Společností provozující mobilní toalety vznikla škoda 15 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, podle které je případ šetřen jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policie zároveň žádá veřejnost o spolupráci. Strážci zákona přivítají jakékoli informace, které mohou s případem souviset, na služebně v Unhošti či číslech 974 873 574 a 158.

Policie vypátrala ukradený mobil, ten se vrátí majitelce
Oznámení o krádeži mobilního telefonu, ke které došlo kolem deváté hodiny, přijali v úterý policisté. Devatenáctiletá žena, která pracuje jako ostraha obchodního centra v kladenské ulici Petra Bezruče, si odložila mobil na pult informačního stánku. Mobil ovšem zanedlouho zmizel. Policistům se ovšem podle kamerového záznamu podařilo identifikovat pachatele. Jednalo se o šestadvacetiletého recidivistu z Kladna, který měl již v minulosti problémy se zákonem. Policistům se ovšem podle kamerového záznamu podařilo identifikovat pachatele. Jednalo se o šestadvacetiletého recidivistu z Kladna, který měl již v minulosti problémy se zákonem.

Muž si půjčil deset tisíc, ale nesplácí
Oznámení o možném spáchání přečinu úvěrového podvodu, kterého se měl dopustit čtyřiadvacetiletý mladík z Kladna, přijali policisté. Mladý muž letos v únoru uzavřel s finanční společností z Pardubic smlouvu o spotřebitelském úvěru na deset tisíc korun, avšak kromě první splátky úvěr nesplácí, navíc přestal komunikovat. Škoda byla vyčíslena na 9139 korun. Skutek je prošetřován jako podezření z přečinu úvěrového podvodu a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Na kladenském náměstí ztratila mobil za 11 tisíc
Devatenáctiletá žena oznámila policii, žev pondělí kolem půl desáté dopoledne ztratila na náměstí Sítná v Kladně svůj mobilní telefon Huawei Nova 3 v hodnotě 11 tisíc korun. „Když zjistila, že mobil postrádá, zkoušela na něj volat, ale byl již nedostupný. Také se pokoušela v místech, kde před ztrátou procházela, telefon hledat, avšak bezúspěšně,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková, podle které je případ aktuálně prošetřován jako přečin zatajení věci, přičemž pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Spadla klec! Na mladé sprejery si posvítili strážníci
Víkendová kontrola Městské policie Kladno v ulici Josefa Čapka byla překvapením pro dva mladíky, kteří sprejem malovali na zeď domu. Jejich čin byl kvalifikován jako trestný čin poškozování cizí věci. Sprejeři totiž na zeď napsali slovo Ostrava, které doplnili ještě o kosočtverec s úhlopříčkou. Před příjezdem policie mladí muži uvedli, že posprejovali pouze stavební buňku vedle budovy Sálu království svědků Jehovových. Nakonec se ovšem doznali i k tomu, že posprejovali i samotnou budovu Sálu svědků Jehovových a zeď kontejnerového stání před domem v ulici Jaroslava Kociána. Po vyjádření obou mladíků záležitost převzala k dalšímu došetření policie.

Za vykradení auta muži hrozí vězení
Policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření dvaačtyřicetiletému muži z Kladna pro přečin krádeže, za což mu hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi. Tento výtečník, který měl již v minulosti problémy se zákonem a byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost, 26. října po sedmé hodině v kladenské ulici J. Hory ukradl z neuzamčeného auta sedmapadesátileté ženě kabelku, ve které měla doklady a mobilní telefony. Způsobená škoda byla vyčíslena na 2800 korun.