Žena řídila pod vlivem konopí
Kladno – Policejní hlídka zastavila před osmou hodinou ke kontrole v kladenské ulici Na Valmetce osobní automobil Škoda Octavia. „Dvaadvacetiletá řidička po předložení všech potřebných dokladů byla vyzvána, aby se podrobila testu na drogy. Ten byl pozitivní na látku cannabis,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle ní řidička následný odběr biologického materiálu odmítla. Událost je projednávána jako přestupek v dopravě a bude k řešení postoupena na Magistrát města Kladna.

Při cestování autobusem seniorce ukradli peněženku
Kladno – Devětašedesátiletá Kladeňačka oznámila na policii, že se v úterý 16. července v době od 11.45 do 12.20 hodin pravděpodobně stala obětí kapsáře. „Seniorka cestovala autobusem městské hromadné dopravy z lékárny v ulici K Nemocnici do prodejny v ulici Vítězná. Ke krádeži došlo buď v autobusu, nebo v obchodě,“ vysvětlila policejní mluvčí Michaela Nováková. Poškozená tvrdí, že kabelku, ze které jí neznámý pachatel odcizil peněženku s hotovostí, platební kartou a osobními doklady, měla vždy pod dohledem. V autobusu zavazadlo nesla na rameni a v obchodě ho zavěsila na nákupní vozík. Škoda byla vyčíslena na tisíc korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Stavební buňku v Tuchlovicích navštívil zloděj
Tuchlovice – Policisté přijali oznámení o tom, že někdo v době od večera 12. července do poledne 15. července vnikl na stavební parcelu ve Školní ulici v Tuchlovicích. Tam vypáčil uzamčené dveře u stavební buňky, ze které následně ukradl elektrické bourací kladivo s příslušenstvím a elektrickou pilu na tvárnice, čímž oznamovateli způsobil škodu za necelých 21 tisíc korun. Poškozením zámku a dveří vnikla škoda za pět set korun. Případ prošetřují stochovští policisté jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.