Zloděj ukradl peněženku, škoda je 11 900 korun
Kladno – Šestatřicetiletý muž z Mělnicka oznámil na policii, že byl okraden. K odcizení jeho peněženky došlo v sobotu, když v noci procházel kladenskými ulicemi Dr. Steinera, Unhošťská, Fügnerova a P. Holého. „Neznámý pachatel odcizil poškozenému muži ze zadní kapsy kalhot sportovní látkovou peněženku s doklady, platební kartou, čtyřmi SIM kartami a finanční hotovostí,“ sdělila policejní mluvčí Jana Šteinerová s tím, že vzniklá škoda je 11 tisíc devět set korun. Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů a po pachateli pátrají.

Ze střech aut zmizely příčníky a nosiče na kola
Otvovice – Operační důstojník policie přijal oznámení od šestačtyřicetiletého muže z Teplic. Jemu a jeho kamarádům totiž někdo v pátek 7. června ukradl z automobilů příčníky a nosiče na kola. Vozidla Škoda Rapid, Škoda Yeti a Škoda Fabia byla zaparkována podél hlavní silnice v obci Otvovice. Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na celkem pětapadesát tisíc korun. Případ je šetřen jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zloděj navštívil chatu myslivců
Tuchlovice-Srby – Případem vloupání do myslivecké chaty se aktuálně zabývají policisté. V době od 6. do 7. června totiž navštívil chatu Mysliveckého spolku Kačice, která stojí v Srbech, zloděj. „Po překonání zajištění vnikl do myslivecké chaty a odcizil zde čtyři kusy srnčích trofejí, lustr z jeleního paroží, trofej divočáka, náčiní ke krbu a způsobil poškození dveří a skříňky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Svým jednáním způsobil lupič škodu za necelých 15 tisíc korun. Policie po něm aktuálně pátrá.

Od novostavby zmizela motorka
Hrdlív – Slánští policisté se aktuálně zabývají případem odcizeného motocyklu. Červená motorka Nitro Tornádo 250 bez registračních značek, která byla zaparkována na soukromém pozemku u novostavby v Hrdlívě, zmizela v době od 6. do 8. června. „Tímto protiprávním jednáním dosud neznámý pachatel způsobil majiteli škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku třicet devět tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Policisté nyní po pachateli pátrají a případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže.