Lupič si z areálu bývalého autosalonu odnesl trubky
Kladno – Kladenští policisté prošetřují vloupání, ke kterému došlo v době od 3. do 10. května. Zatím nezjištěný pachatel se vloupal do domu v areálu bývalého autosalonu ve Slánské ulici v Kladně, přičemž z něj ukradl neurčené množství měděných trubek. Jejich hodnota podle policejní mluvčí Michaely Novákové zjevně dosahovala třiceti tisíc korun. „Dále při vloupání poškodil kovová vrata na parkoviště, požární dveře lakovny a dřevěný žebřík. Hodnota na poškození byla vyčíslena na sedmnáct tisíc korun,“ dodala mluvčí. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zloděj z kůlny odcizil dvě jízdní kola
Brandýsek – Na tísňovou linku 158 byla oznámena krádež dvou jízdních kol. K té došlo v noci z neděle na pondělí, kdy neznámý pachatel kola odcizil z kůlny u rodinného domu v ulici Na Rozhraní v Brandýsku. Při své činu nemusel ani užít násilí. Pouze si otevřel neuzamčené dveře na pozemek, odstranil si petlici u kůlny, a měl tak volnou cestu. Jednalo se o červené kolo za 11,5 tisíce korun a červeno- černé kolo za 3 tisíce. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí až dva roky vězení.

Peněženka v automobilu přilákala nočního zloděje
Olovnice – Osmnáctiletá žena oznámila na policii, že se jí někdo vloupal do auta. Stalo se tak v noci z 8. na 9. května. Z automobilu Škoda Fabia, které bylo zaparkované v obci Olovnice, zmizela peněženka. Tu měla žena uloženou v palubní přihrádce. „V peněžence neměla sice žádné finance, ale zanechal v ní osobní doklady a platební kartu. Škoda na odcizení byla vyčíslena na pět set korun, poškozením bočního okna u spolujezdce způsobil pachatel škodu ve výši dvou tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.