Zloděj natropil škodu za 26 tisíc
Bratronice – Písemné oznámení od starostky Bratronic Miloslavy Knížetové přijali policisté z Unhoště. Starostka jim nahlásila, že v době od odpoledne 5. do dopoledne 12. srpna někdo ukradl z místa nazývaném Na Šarváši u turistické stezky zahradní set z masivu. Jednalo se o vybavení za necelých šestadvacet tisíc korun. „Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla k tomuto případu kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Lupič úřadoval ve Pcherách
Pchery – Nepříjemné překvapení čekalo sedmadvacetiletého muže z Kladna, když ráno přišel ke své neobývané novostavbě rodinného domu ve pcherské ulici K Horce. V noci z 13. na 14. srpna totiž dům navštívil lupič. „Zloděj nejprve poškodil balkonové dveře a poté z nemovitosti odcizil plynový kotel, elektrické máchadlo, laser se stativem, vrtací kladivo, úhlovou brusku, elektrickou řezačku, laserový dálkoměr, svářečku na plast, flexu, kufry s ručním nářadím, vrtačky a další věci,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková. Jednalo se o vybavení za necelých 132 tisíc korun. Poškozením balkonových a garážových dveří způsobil pachatel škodu za 23 tisíc korun. Pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Zloděje kabelů chytili při činu
Kladno – Pracovník ostrahy, který má na starost hlídání energomostu v kladenské ulici Na Valmetce, si přivolal na pomoc policii. Důvodem byl fakt, že na energomost někdo vylezl, přičemž se pokusil ukradnout šedesát metrů kabelu AYKY. Zloděj kabel zbavil izolace a připravil si jej k následnému odcizení. Škoda byla vyčíslena na čtyřiadvacet tisíc korun. Společnými silami se ale podařilo muže zadržet, a tak putoval do policejní cely. Jedná se o třicetiletého Kladeňáka, kterému aktuálně hrozí až dva roky za mřížemi.