Řidička po dopravní nehodě nadýchala téměř 3 promile
Vinařice – Policisty zaměstnala dopravní nehoda, která se stala v úterý 20. srpna ve Vinařicích. Třiačtyřicetileté Kladeňačka usedla za volant osobního automobilu Škoda Felicia, ačkoliv požila alkohol. „V tomto stavu nepřizpůsobila rychlost vozidla zejména svým schopnostem a technickému stavu vozidla a s automobilem havarovala. Policisté u řidičky provedli dechové zkoušky, které ukázaly hodnoty 2,96 a 2,82 promile,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Ženě hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi.

Kapsář v Kladně okradl spícího bezdomovce
Kladno – Policisté řeší případ, kdy se stal obětí kapsáře člověk bez domova. K události došlo v noci z 19. na 20. srpna na náměstí 17. listopadu v Kladně. Neznámý pachatel čtyřiasedmdesátiletému muži v době, kdy spal na lavičce, odcizil z bundy peněženku s hotovostí a osobními doklady. „Dle výpovědi poškozeného mu zloděj prořízl kapsu bundy, ze které následně odcizil výše uvedenou peněženku. Škoda byla vyčíslena na 2 670 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Opilý řidič, který ujel z místa nehody, byl brzy vypátrán
Lány – Jízdu si měl raději rozmyslet čtyřiadvacetiletý řidič, který nasedl posilněn alkoholem do vozu Volkswagen Caravelle. V ulici Křivoklátská v Lánech se chtěl otočit na úzké silnici, což nezvládl a narazil do stojícího auta. Po nárazu přiběhli na místo svědci, kteří s řidičem komunikovali. Ten ale poté ujel. Řidiče našla při pátrání policie, a to v ulici Slunečná. Řidič se přiznal, že před jízdou vypil několik piv. To potvrdila i dechové zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1,74 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl tedy zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.