Silnici navštívil nezvaný host a ukradl poklopy
Kladno – Kanalizační a vodovodní poklopy v prostoru výstavby nové silnice v kladenské ulici L. Kuny se staly cílem zloděje. Ten měl stavbu navštívit o uplynulém víkendu. „Neznámý pachatel odcizil dosud neupevněné a do pozemní stavby k instalaci připravené kovové poklopy. Jednalo se celkem o osm kusů vtokových kanalizačních mříží o rozměru padesát na padesát centimetrů, deset kusů šoupátkových poklopů z vodovodních uzávěrů, jeden poklop na vodovodní hydrant a při plynárenské poklopy,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková. Škoda byla předběžně odhadnuta na čtyřicet tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vandal v Kladně poničil zadní sklo automobilu
Kladno – Poškození auta v ulici E. Zahrádky v Kladně aktuálně prošetřuje policie. Neznámý pachatel totiž v době od večera 12. dubna do rána 13. dubna poničil sklo u kufru osobního auta značky Škoda Octavia. „Po násilném vniknutí se vloupal do vozidla, odkud poté vyndal krabici s písemnostmi, které umístil za vozidlo a nic neodcizil. Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil poškozením škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku dvacet tisíc korun,“ vysvětlila mluvčí policie Jana Šteinerová. Policisté po pachateli pátrají a případ je prošetřován jako podezření z trestných činů poškození cizí věci a pokus krádeže vloupáním.

Ze stavební buňky zloděj ukradl věci za 75 tisíc korun
Libušín – Vloupání do stavební buňky v libušínské ulici Důl Jan bylo v sobotu oznámeno na policii. Neznámý pachatel se do buňky měl vloupat v noci z 12. na 13. dubna, přičemž nejprve přestřihl visací zámek a následně ukradl bourací kladivo a pěch. Hodnota těchhle věcí byla pětasedmdesát tisíc korun. Poškozením zámku vznikla škoda sto korun. Případ je vyšetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Nezvaný host navštívil stavbu mezi Hobšovicemi a Luníkovem
Hobšovice, Luníkov – Zlonických policistům byla oznámena krádež věcí z jedné ze staveb poblíž Slaného. „V časovém rozmezí od 6. do 7. dubna neznámý pachatel vnikl na pozemek stavby, která se nachází mezi obcemi Hobšovice a Luníkov. Ze stavby byla odcizena železná konstrukce na stan, pracovní kolečka, lopaty, krumpáč a další drobné nářadí,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Podle té vznikla škoda, která byla předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun. Policisté případ prošetřují a po pachateli pátrají.

Policisté žádají o spolupráci případné svědky zmiňovaných událostí. Své postřehy mohou oznámit nejbližší policejní služebnu nebo bezplatnou linku 158.