Vandal způsobil škodu 13 tisíc
Kladno – Kladenské policisty zaměstnal případ poškozeného auta, který se stal v noci ze čtvrtka na pátek na parkovišti v Sevastopolské ulici v Kladně. „Neznámý pachatel poškodil osobní vozidlo tovární značky Audi rozbitím bočního okénka zavazadlového prostoru,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová s tím, že svým protiprávním jednáním způsobil pachatel sedmadvacetiletému majiteli škodu ve výši 13 tisíc korun. Policisté vyzývají svědky události, aby své poznatky sdělili na nejbližší služebnu nebo na linku 158.

Při projížďce na koni ztratila mobilní telefon
Kladensko – Dvacetiletá žena z Kladna oznámila v sobotu policistům, že ten den mezi 8. a 9. hodinou mezi Libušínem a Třebichovicemi ztratila telefon. O mobil značky Huawei Nova přišla při projížďce na koni. Škoda byla vyčíslena na necelých deset tisíc. Policie upozorňuje na fakt, že i zatajení nálezu je trestné. Případ je prošetřován jako přečin zatajení věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. „Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti,“ píše se v zákoně.

Poškozením auta vznikla dvacetitisícová škoda
Kladno – Případ, při kterém bylo poničeno vozidlo zaparkované v Helsinské ulici v Kladně, řeší policie. K tomuto činu mělo dojít v noci ze čtvrtka na pátek, přičemž pachatel na autě značky Seat Leon způsobil rýhu v laku přes celý levý bok. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Majitelem vozidla je společnost z Prahy. „Policisté pátrají po pachateli této trestné činnosti a případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Policie žádá případné svědky tohoto činu, aby své poznatky sdělili na nejbližší policejní služebnu nebo na bezplatnou telefonní linku 158, a pomohli tak k dopadení pachatele.