Školačka má přes stovku neomluvených hodin
Kladno – Ředitelka jedné z vesnických základních škol na Kladensku oznámila na polici, že patnáctiletá žákyně, která je aktuálně v osmé třídě, nedochází do školy. „Od září loňského roku do 12. června roku 2019 má neomluvenou absenci v celkovém počtu sto dvacet devět vyučovacích hodin,“ sdělila k případu kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle ní je skutek aktuálně prošetřován jako přečin ohrožování výchovy dítěte a nezodpovědné sedmačtyřicetileté matce hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vandal natropil poškozením stěračů škodu za 20 tisíc
Tuchlovice-Srby – Stochovským policistům bylo oznámeno ženou z Kladenska, že jí někdo poškodil stěrače u jejího vozidla. K této trestné činnosti došlo ve dnech od 1. do 2. června v Srbech, kde bylo osobní vozidlo Renault Clio zaparkováno. „Vandal vytrhl silou přední stěrače a tímto jednáním poškodil jejich vnitřní mechanismus, čímž došlo k jejich nefunkčnosti. Vzniklá škoda poškozením stěračů byla předběžně vyčíslena na částku dvaceti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Policisté tento případ aktuálně prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

Kufřík v autě přilákal zloděje
Zlonice – Policii bylo oznámeno, že se někdo v úterý v době od 7 do 11.30 hodin vloupal do auta Mitsubishi L200, které bylo zaparkované ve zlonické Miličově ulici. „Zloděj rozbil zadní okénko a z automobilu odcizil kožený kufřík s povinnou výbavou vozidla. Škoda na odcizení byla vyčíslena na dva tisíce korun, poškozením způsobil pachatel škodu jeden tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí až 2 roky vězení.

Zloděj nejspíš odjel na kole
Kladno – Policisté se zabývají případem odcizeného jízdního kola. To měl neznámý pachatel ukrást už v pátek 19. dubna ze společných prostor kočárkárny domu v kladenské ulici ČSA. Jednalo se o stříbrné kolo s dětským nosičem. „Odcizením jízdního kola včetně příslušenství vznikla majiteli škoda pět tisíc korun. Dále pachatel způsobil škodu ve výši pěti tisíc korun poškozením vstupních dveří, která vznikla organizaci Společenství vlastníků,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.