Někdo se vloupal do strojovny výtahu
Kladno – Jednatřicetiletý muž se obrátil na policii, aby oznámil, že se někdo vloupal do strojovny výtahu v panelovém domě v kladenské Tyršově ulici. K tomuto činu mělo dle jeho slov dojít ve dnech od 6. do 11. prosince. Neznámý pachatel rozlomil cylindrickou vložku zámku a následně odcizil osm kusů ovládacích výtahových tlačítek a vrtačku. Celkem způsobil škodu za necelých 15 tisíc korun. Případ je aktuálně prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Spor s kamarádem řešil tak, že mu ukradl mobil
Kladno – Hlídka kladenských strážníků ve středu odpoledne zaregistrovala mladíka, který v Norské ulici vyběhl ze křoví a dal se na útěk. Za ním běžel další muž, který zástupcům městské policie sdělil, že mu muž vytrhl z ruky mobil a utekl. Strážníci tak okamžitě vyrazili za pachatelem. „Toho se podařilo mužům zákona zadržet nedaleko. Na výzvu hlídky odložil odcizený telefon na kapotu vozidla a předložil svůj doklad totožnosti. Strážníkům sdělil, že má s kamarádem neshody. Ten mu dluží peníze a on to chtěl vyřešit tímto způsobem,“ vysvětlila mluvčí MP Kladno Alena Purkytová. Hlídka mladíka vyzvala k návratu do Norské ulice, kde na ně čekal majitel telefonu a policisté. Pachatel tak skončil v rukou policie.

Zapomenuté peněženky si všiml nepoctivý nálezce
Kladno – Policie se zabývá událostí, která se stala ve středu 11. prosince pětačtyřicetileté ženě. Ta zapomněla v prodejně potravin v kladenské ulici Generála Klapálka peněženku, dlouho ovšem na místě neležela, někdo ji ukradl. V peněžence měla žena doklady, hotovost a platební karty. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. „Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.