Ze zahradní chatky vzal lupič kola za 20 tisíc
Stochov – O vloupání, které se stalo v noci ze čtvrtka 15. na pátek 16. srpna, přijali oznámení stochovští policisté. Ve stochovské ulici Ve Skaličkách se někdo vloupal do zahradní chatky u rodinného domu. Pachatel nejprve přelezl plot, vypáčil dveře a ukradl červeno-černé pánské jízdní kolo za 10 tisíc korun a dámské kolo ve stejné hodnotě. „Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Zloděj navštívil chatku včelína
Pozdeň – Nepříjemná událost potkala včelaře, který nahlásil na policii, že mu někdo vykradl včelín. K činu mělo dojít v noci ze čtvrtka 15. na pátek 16. srpna, přičemž zloděj do chatky včelína vnikl nezjištěným způsobem. S sebou si pak odnesl nástavek úlu, čtyři ručníky a dvě utěrky, čímž způsobil majiteli škodu na odcizení ve výši za tisíc sedm set korun. Poškozením dveří vznikla škoda za dva tisíce korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže vloupáním a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zaparkované auto u hřbitova v Kladně přilákalo zloděje
Kladno – Na návštěvu Kladna nejspíš nebude v dobrém vzpomínat čtyřiapadesátiletá žena z Berouna. Ta ve čtvrtek 15. srpna v poledne zaparkovala svůj vůz Škoda Octavia na parkovišti u hřbitova v kladenské ulici Ve Strnadovně. Když se ale asi po deseti minutách k vozidlu vrátila, zjistila, že bylo vykradeno. „Zatím nezjištěný pachatel rozbil levé zadní okénko u zavazadlového prostoru, ze kterého následně odcizil kabelku s peněženkou s finanční hotovostí, platebními kartami, osobními doklady a doklady od vozidla. Dále v zavazadle měla poškozená žena mobilní telefon a klíč,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle ní byla celková škoda vyčíslena na 12 tisíc. Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.