Okresním soudem v Kladně mu byla vyměřena měsíční částka ve výši dva tisíce korun. Vzniklý dluh je 118 tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy.

Senior řídil i přes zákaz

Zloničtí policisté kontrolovali ve Velvarech vozidlo Opel Vectra. Za volantem seděl senior. Hlídka muže vyzvala k předložení dokladů. Ukázalo se, že se jedná o sedmdesátiletého šoféra z Prahy, který u sebe ale neměl řidičský průkaz. „Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič má platný zákaz řízení pro všechny skupiny řidičského oprávnění vydaný Městským úřadem v Mělníku a dále Magistrátem hlavního města Prahy do prosince letošního roku,“ sdělila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ilustrační foto
KRIMI-MIX: Vykradená buňka a krkavčí matka dluží peníze

Kontroly náklaďáků budou pokračovat

Dopravní policisté spolu s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu provedli počátkem týdne  kontroly na silnicích. Zaměřili se na nákladní auta. Na trase ze Slaného do Prahy zastavili celkem pět nákladních souprav. V jednom případě policisté omezili technickou způsobilost na 30 dní u návěsu vozidla. V druhém případě zakázali řidiči pokračovat v cestě, neboť neměl v pořádku brzdy ani tachograf. U dalších vozidel byly prověřeny také dokumenty o mezinárodní přepravě. Zde bylo vše v pořádku. Kontroly budou pokračovat i v následujících týdnech.